Školský psychológ

PaedDr. Nadežda Tomišová, psychológ                                                                        Mgr. Simona Mindžáková, psychológ

Kontakt: 034/6965405, tomisovan@zsmyjava.org                                                            Kontakt: simona.mindzakova@zsmyjava.org

Školský psychológ je na škole pre žiakov, rodičov a učiteľov. Svojou činnosťou prispieva k vzájomnej spolupráci školy a rodiny, ktorá má v konečnom dôsledku pozitívny vplyv na školskú úspešnosť dieťaťa.

Špecifiká práce školského psychológa:

–         sleduje osobnostný, kognitívny, sociálny a emocionálny vývin žiakov

–         adaptácia nových žiakov

–         individuálna práca so žiakmi pri osobných problémoch

–         výchovné a vzdelávacie problémy žiakov

–         spolupráca s CPPPaP, CŠPP, zdravotníckymi zariadeniami

–         práca s triednymi kolektívmi

–         poradenstvo pre učiteľov a vychovávateľov

O psychologické služby školského psychológa môže požiadať:

–         žiak prostredníctvom triedneho učiteľa, výchovného poradcu alebo osobne v akýkoľvek pracovný deň od 7.30 do 13.30 hod.                   (príp. podľa dohody).

–         zákonný zástupca žiaka prostredníctvom triedneho učiteľa alebo osobne v akýkoľvek deň od 7.30 do 13.30 hod.                                     (príp. podľa dohody)

–         učiteľ osobne kedykoľvek, ak školský psychológ momentálne nevykonáva psychologické vyšetrenie alebo inú odbornú činnosť

Konkrétny spôsob spolupráce bude vždy spresnený na úvodnom stretnutí. V prípade, ak bude nevyhnutné psychologické vyšetrenie žiaka (dieťaťa), musí jeho rodič, resp. zákonný zástupca dať písomný súhlas s týmto postupom.

Pracovňa školského psychológa sa nachádza na ľavom medziposchodí nad telocvičňou.