• Milí rodičia,
    prinášam vám sľúbený článok o edukačných digitálnych hrách. Teraz si povieme primárne o Pinf hrách, ktoré sú určené pre deti so špeciálnymi vzdelávacími potrebami (poruchy učenia, autizmus, detská mozgová obrna, Downov syndróm, ap.) a mentálnym postihnutím. Vďaka nim je možné učiť sa hravou formou písať, čítať, rozoznávať farby, logické uvažovanie, matematiku, ale aj zlepšovať jemnú motoriku, ai. Tieto hry sú vytvorené špeciálne pre potreby ich užívateľov.
    27.04.2020 13:55 | viac »
  • Dnes som si prečítala túto kratučkú rozprávku v e-knihe pre deti o súčasnej situácii s pekným posolstvom. Ak máte záujem, autorka, pani Iryna Zelyk, ju ponúka zdarma, stačí zadať mail, kam knižka príde.yessmiley

27.04.2020 12:40 | viac »
  • Milí rodičia,

ako sa hovorí, "všetkého veľa škodí". Platí to aj v prípade digitálnej zábavy, ktorá je dostupná v offline aj online verzii. Reč je o hraní digitálnych hier deťmi. Digitálne hry (starší názov "videohry") nie sú ojedinelým fenoménom ani v čase, keď deti chodia do školy a situácia je bežná, teda bez pandémie koronavírusu a dlhodobého pobytu detí v domácom priestore. Preto je dôležité venovať zvýšenú pozornosť a kontrolu detí v oblasti množstva času stráveného hraním hier. Pýtate sa, prečo je to dôležité a nemali by im deti prepadnúť? Odpoveď znie - pre zvýšené riziko vzniku závislosti od hrania digitálnych hier. Toto tvrdenie je možné podložiť dôkazmi a preto pre Vás zverejňujem môj skorší text (2019) o výsledkoch vedeckých štúdií hrania hier.
    23.04.2020 16:22 | viac »
  • Milí rodičia,

23.04.2020 16:19 | viac »
  • Súčasná situácia prináša zvýšené riziko pre obete domáceho násilia.

IPčko prináša bezpečnostný plán pre obete domáceho násilia počas karantény COVID-19. Okrem rád tu nájdete aj ďalšie kontakty na linky dôvery.

V prípade núdze, neváhajte sa obrátiť aj na psychológa, ktorému dôverujete, či ostatných odborníkov.

31.03.2020 13:38 | viac »
  • Ako vysvetliť deťom s PAS aktuálnu situáciu a ako sa s nimi o tom rozprávať zistíte v aktuálnom príspevku.
    31.03.2020 12:08 | viac »
    31.03.2020 12:08 | viac »
  • Pociťujete v poslednom čase, že ste viac úzkostný? Je to normálne, ale pozitívum je, že je možné si od týchto nepríjemných pocitov pomôcť viacerými zdraviu prospešnými spôsobmi. V článku nájdete pomocou infografiky tipy, ako zvládať úzkostné stavy.yes
    31.03.2020 11:44 | viac »
  • Rady pre rodičov pri učení sa doma s dieťaťom so špecifickou poruchou učenia

Milí rodičia, spojenie viacerých technických chýb včera spôsobili, že som prišla o pôvodný text článkov, ktoré som sem pridala a preto vám dnes opätovne prinášam návod, ako sa učiť s deťmi so ŠPU. Ďakujem za pochopenie a prajem príjemné čítanie.

Tento článok bol pôvodne pridaný: 30.3.2020, 12:18 hod.

Učiť deti doma v súčasnej situácii popri všetkých ostatných povinnostiach nie je pre rodičov jednoduché. Medzi deťmi sú však aj tie, ktoré potrebujú ešte trochu viac špeciálnejší prístup. Deti so ŠPU. Ako sa doma učiť s deťmi s dyslexiou, dysortografiou, dyskalkúliou a dysgrafiou?

31.03.2020 11:16 | viac »
  • Aktivita pre nadané deti

Milí rodičia,

máte doma nadané dieťa? Prinášam vám tip, ako môžete pomôcť naplniť jeho potrebu stimulácie mozgu a mentálnej činnosti. Čítajte ďalej.

30.03.2020 12:55 | viac »